Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vhodná chovná nádoba

Jako chovnou nádobu můžete použít jakoukoliv klec zakouneou v obchodě. Pozor na rozestupy mezi jednotlivými mřížemi. Většina prodavačů ve zverimexu vám řekne že vám myška neuteče z klece s rozetuspy 1,5 cm - HLOUPOST! Rozestupy nesmí být větší než 1,o cm - já používám
O,6 cm. Jsou to klece pro křečíky džungarské a roborovské. Z toho myšky zaručeně neutečou :)Obrazek Tyto klece se dají bohatě vybavit. Žbrdlinky zaručují že zde můžete přidělat opravdu širokou škálu věcí, od pater, domečků a nejrůznéjších prolézaček po minerální kamený, napáječky a tyčinky k zavěšení. Pokud si dáte pozor narozestupy mezi mřížemi tak je tato klec vhodným a bezpečným příbytkem pro myšky. Záleží samozdřejmě na velikosto ale v kleci o rozměrech cca 4o x 2o x 3o se dají pohodlně chovat 2 - 3 myšky (samice!)
Další typ klece je praktický a co se týče nepořádku který může myška vytvořit svým hrabáním - 0%! Klece Duna od ferplast mají tak pevné plastové části že se mi neprokousal ani pískomil.  Klec je naprosto spolehlivá, jediná její nevýhoda je že je velmi nevhodná k zavěšení  hraček (postrádá boční žbrdlinky)  takže hračky mouhou být přidělané jen shora. Také otvor pro napáječku si s něltěrýmy hrdly příliš nerozumí.Obrazek
(nevejdou se do něj) Tato klec je dobrá volba především ochováváte-li mladé a utíkají vám z klece. Klec má zvláštní - kulaté tvary. Například patro se musí buďto zakoupit s klecí nebo speciálně to, které k ní patří, a nebo vyrobyt což zabere poměrně hodně času a je to velmi náročné na upěvnění (sama jsem to dělala) v kleci jsou jen takové malé ,,úchyty,, a vy musíte udělat ty ,,háčky,, přesně velké a se stejnýmy rozestupy + patro musí mít zadní rohy kulaté aby se vešlo! Je to opravdu náročné proto doporučuji koupit patro i s klecí nebo dát dovnitř jen domeček s plochouObrazek střechou místo patra. Další, relativně levnou variantou je plastbox zakoupený v Ikee. Stačí vyříznout ve stropě obdélník a nahradit ho pletivem a ,,terárium'' je hotové.
<< (foto Hanka Keltnerová)
Plastboxy se dobře myjí, jsou lehké, odolné jak proti pádu tak proti myší moči a trusu. Upozorňuji že pokud kupujete plastbox v nějaké výprodeji zkontrolujte jestli neni porušen. Myška by jen díru zvětšila a za pár minut by byla v tahu. Další možnost kam myšku ubytovat je staré vyřazené terárium.
Samozdřejmě opatřené VHODNÝM a SEDÍCÍM výkem. Výko může být buďto dřevěný rám oplatený pletivem(nesmí mít rozestupy víc jak 1 cm ) nebo dřevěné s malými (necelý 1 cm) dírkamy ale to nedoporučuju, dřevo do sebe vtahuje vlhkost a za chvíli zplesnivý!

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář